Turkey English German Spain Italian Russian

Sağlıklı Bir Beslenme Planı Hazırlamak

Sağlıklı beslenme yani dengeli beslenme diyince ilk akla gelen neyi hangi saate yiyeceğimizin planını çıkarmak geliyor. Fakat dengeli aslında bu anlama gelmemektedir. Dengeli beslenme planı, sizin kan şekerinizi kontrol etmenize ve uygun kiloya ulaşıp onu korumanıza yardımcı olan, geniş ancak iyi organize edilmiş 1 strateji olarak adlandırılabilir.

İyi bir beslenme planı, aynı zamanda sizin 3temel besin kaynağı  bunlar protein, yağ, karbonhidrat, vitaminler ve mineraller arasında sağlıklı 1 denge kurmanızı sağlamak amacıyla yapılmaktadır.
 
Sağlıklı Beslenme için Diyetisyeninizden Tavsiye Alın
 
Sağlıklı beslenmek için doktorunuz veya diyetisyeninizden yardım almanız gerekmektedir. Doktolar sevdiğiniz yemekleri kullanarak dengeli 1 beslenme planı hazırlamanızda yardımcı olabilir. Bu beslenme planı sizin hayat tarzınıza göre oluşturmanız da sizlere yardımcı olacaktır. Diyetisyeniniz, gıda ürünlerinin etiketlerinde yazan bilgileri anlamanıza yardımcı olabilir. Bu etiketleri okumayı alışkanlık haline getirmeniz faydalı olmaktadır. Diyetisyeniniz, sağlıklı yemek tarifleri ve besin planlamanızda kullanabileceğiniz diğer materyalleri bulmanıza yardımcı olabilir.
 

 


Sponsor Reklam


Kategoriler : Sorular ve Cevaplar
Etiketler :
0 Adet Yorum Bulunmaktadır.
« » 
Makale hakkındaki yorumlarınız ?
Yazan :
Başlık :
Tarih :
Sorununuz :
Güvenlik Kodu :