Turkey English German Spain Italian Russian

Diş sağlığı sitemizin bu günkü çocuk diş bakımı kategorisinin konusu bebeklerde diş çıkarma dönemi,  dikkat edilmesi gereken konular ve beslenme. Bebekler genellikle 7.aydan itibaren diş çıkarmaya başlarlar ancak bazı bebeklerde bu daha erken veya daha geç olabilir.

Tabi bu dönem bebekler için çok önemlidir. Zira bebekler bu dönemde çok huzursuzdur. Bunun nedeni de dişlerinin çıkmasına bağlı diş kaşıntısı.


Sert doku greftleme greft ücreti hariç uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 254,51 Türk Lirasıdır. Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum Ağız-Diş Cerrahisi ücretleridir.


Ağız Diş Cerrahisi bu diş sağlığı makalesinde tedavide kullanılan Sinüs plastiğinin fiyatını söyleceğiz. Sinüs plastiği uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 233,56 TL 'dir.


Estetik Diş Hekimliği ve Estetik Diş Güzelliği gün geçtikçe önemini artırmaktadır. Sizinde bildiğiniz dış görünüş insanları etkilemekte büyük bir unsur. Bunlarda Estetik Diş Güzelliğinin önemi büyüktür. Bunun için de diş sağlığınıza dikat etmeniz lazım.Son 10 yılda tıpta plastik ve estetik cerrahi uygulamalarının yaygınlaşması, devamında estetik diş hekimliğinin geldiği son noktalar bunu kanıtlamaktadır. Estetik diş hekimliğinin çok geniş 1 yelpazesi bulunmakta ve birkaç uzmanlık dalının ortak çalışmasını gerektirir.Diş sağlığı makalelerimize Alveolit cerrahi tedavisi ile devam ediyoruz. Alveolit cerrahi tedavisi uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 43,09 Türk Lirasıdır. Çekilen 1 dişin çene kemiğinde kalan boşluğu hemen kanla dolmaktadır. Burada oluşan kan pıhtısı mikropların girmesini engeller ve yara yerinin iyileşmesine yardım eder.


Diş çekimi sırasında bazen kanamalara dikiş atılarak müdahale edilmesi gerekir. Kanama müdahalesi dikişli uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 28,72 Türk Lirasıdır. Bu fiyat Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari ücrettir.

Kanama müdahalesi basit uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 21,54 Türk Lirasıdır. Ağız-Diş Cerrahisi hakkında çeşitli uygulamalar ve bunların Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum Ağız-Diş Cerrahisi ücretleri(KDV dahil) verilmiştir.


Gömülü diş operasyonu kemik retansiyonlu uygulaması için belirlenemiş asgari ücret 189,45 Türk Lirasıdır.  Sürme yaşı tamamlandığı halde normal oklüzyonda yerini alamamış kemik ve yumuşak doku içerisinde bütünüyle veya kısmen kalmış olan dişler gömülü diş olarak tanımlanmaktadır. Gömülü diş ilk olarak panaromik diş rötgeni ile belirlenir. Daha sonra diş sağlığı için yapılacak uygulamaya karar verilerek operasyon. Bu operasyon sırasında acı hissetmezsiniz.


« 1 2 3 4 5  ... »