Turkey English German Spain Italian Russian
Vida tek vida tedavisi uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 48,02 Türk Lirasıdır. Alt çene, üst çeneye göre daha ilerde olması, parmak emmesi, çapraşık dişler, erken çekilmiş süt dişleri gibi bozukluklarda 1 dişhekiminin müdahalesine ihtiyaç olacaktır. Diş hekimi hastayı inceleme altına alıp, gereğinde röntgen çekip, model analizi yaptırabilir.

Kısa süreli ortodontik tedavi uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 226,40 Türk Lirasıdır.Kapanış bozuklukları ve dişlerin çenelerdeki konumlarının nasıl oluştuğunu inceleyen, teşhis eden, bu bozuklukları engelleyen ve tedavi eden dişhekimliği dalına "Ortodonti" denir.


Açık kapanışlı ortodontik tedavi tedavisi uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 754,68 Türk Lirasıdır. Mevcut ücretlerin normal şartlarda bakanlık tarafından yıllık onaylanıp güncellenmekte olup birkaç yıldır Ortodonti tedavisi eski tarife üzerinden devam etmektedir.

Önleyici ortodontik tedavi tongue thrust tedavisi uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 205,82 Türk Lirasıdır. Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum Ortodonti tedavisi ücretleri (KDV dahil) verilmiştir

Ortodontik model yapımı tedavisi uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 20,58 Türk Lirasıdır.Ortodonti tedavisi eski tarife üzerinden devam etmektedir.


Ortodontik fotoğraf tetkiki tedavisi uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 13,72 Türk Lirasıdır. Mevcut ücretlerin normal şartlarda bakanlık tarafından yıllık onaylanıp güncellenmekte olup birkaç yıldır Ortodonti tedavisi eski tarife üzerinden devam etmektedir.


Ortodontik fotoğraf tedavisi uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 13,72 Türk Lirasıdır. Ortodonti diş ve yüz bozukluklarının teşhis, tedavi ve önlenmesidir. Ortodontik tedavi genelde braket gibi düzeltici aparatlar kullanımını içerir.

Kemik yaşı tayini tedavisi uygulaması için belirlenmiş asgari ücret 20,58 Türk Lirasıdır. Türk Diş Hekimleri Birliği sitesinde sağlık bakanlığınca onaylanıp yayımlanmış asgari yani minimum Ortodonti tedavisi ücretleri (KDV dahil) verilmiştir.

« 1 2 3 4 5  ... »