Turkey English German Spain Italian Russian

Estetik Diş Hekimliği ve Estetik Diş Güzelliği gün geçtikçe önemini artırmaktadır. Sizinde bildiğiniz dış görünüş insanları etkilemekte büyük bir unsur. Bunlarda Estetik Diş Güzelliğinin önemi büyüktür. Bunun için de diş sağlığınıza dikat etmeniz lazım.Son 10 yılda tıpta plastik ve estetik cerrahi uygulamalarının yaygınlaşması, devamında estetik diş hekimliğinin geldiği son noktalar bunu kanıtlamaktadır. Estetik diş hekimliğinin çok geniş 1 yelpazesi bulunmakta ve birkaç uzmanlık dalının ortak çalışmasını gerektirir.Lazerli tedavilerde en başarılı olarak "Nd YAG" lazeleri gösterilmektedir. Ng YAG lazeler daha çok sterilizasyon amaçlı olarak kulanılmaktadır. Ng YAG lazeler kanal tedavisi de kanal sterilizasyonunda yada diş eti tedavisinde de kullanılmaktadır. Tedavisi oldukça güç olan apseler inatçı enfeksiyonlar iyileşmeyen kanal tedavileri diş eti sorunları hep Nd YAG lazer sayesinde tedavisi sağlanmıştır.  


Bu Estetik Dişhekimliği makalesinde sizlerle Dişeti hastalıklarını nasıl teşhis edileceği hakkında bilgiler vereceğiz. Dişhekimleri dişetlerinin genel görünümünden tedirgin oldukları zaman periodontal sonda ismi verilen 1 alet ile diş ile dişeti arasındaki dişeti cebinin boyunu ölçerler.dişeti cebi


Bu diş sağlığı makalemizde sizlerle diş eti hastalıklarına neden olan diğer unsurları işleyeceğiz. Periodontal hastalıkların temel sebebi bakteri plağı olmakla beraber, diğer faktörler de dişetlerinizin sağlığını dolaylı yollardan etkilemektedir. Beslenme biçimi ve sigara kullanımı ağız sağlığınızı etkilemektedir. Besleyici değeri düşük 1 diyet vücudun hastalıklara karşı mücadele gücünü azaltmaktadır.


 

Bunların yanında stres tüm hastalıklara davetye çıkardığı gibi vucudun hastalıklara karşı korunmasını da azaltır. Tütün kullananlar, kullanmayanlara göre, dişetlerini daha fazla tahriş etmektedirler.


Diş etinin sağlıklı olması için temiz tutulması gerekmektedir. Diş etinde oluşan bakteriler dişeti sağlığının bozulmasına neden olur. Bunun için bakteri plağının temizlenmesi gerekir. Bakteri plağı kaldırılmazsa sertleşir ve diştaşı ya da tartar olarak adlandırılan birikintiler oluşmasına neden olur. Plaktaki bakteriler tarafından üretilen toksinler yani zararlı maddeler dişetlerine zarar verir. 


Adeziv sistem Bonding tedavisi genellikle diğer estetik tedavilerine göre daha ekonomik olarak gösterilmektedir. Ücreti belirleyen en büyük unsur kullanılan ürünün kalitesi ve seçilen tedavi türüdür. Diş sağlığı 'nızı korumak için diş doktorunuzu ziyaret etmeyi kesinlikle ihmal etmeyiniz.

 


Adeziv sistem Bonding tedavide kullanılan Mikrofil ajanlar en ileri tekniklerde elde edilmektir. Mikrofil ajanlar hemen hemen  diş yapısıyla aynı özellikleri taşımakta ve ancak dişler kadar renk değiştirebilmektedir. Yüzey pürüzlülüğü, cilalama ile en azami duruma getirildiğinde lekelenmeye karşı olan dayanıklılığı o derece artmaktadır.Dış unsurların neden olduğu (sigara, çay, kahve vb.) olası lekelenmeler ise, rutin diş muayenelerinde giderilebilir.

 


Dişlerimizde oluşan renk tabakalarını gidermek veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da 1 sorunu tedavi etmek amacıyla dişe uygulanan tedavi biçimine "Adeziv sistem" yani "bonding" denilmektedir. Bu tedaviyi yapmak amacıyla kullanılan mikrofil ajanlar doğal dişin dış yüzeyine tuturulmaktadır. Böylelikle dişin şekil ve renk bozuklukları basit bir şekilde giderilmiş olunur.Bonding Adeziv sistem, günümüzde en çok ve en son uygulanan koruyucu dişhekimliği işlemlerinden biri olarak gösterilmektedir. Bonding tedavisinin uygulanmasıyla diş kayıpları en aza indirilmeye çalışılmaktadır.Bonding sistemi uygulanırken ağrı hissedilmemektedir.


« 1 2 3 4 5  ... »