Turkey English German Spain Italian Russian

İmplantların (diş ekimi) ağızımızda 30 sene kadar sorunsuz kaldığı gözlenmiştir. Ancak "diş ekimlerinden" beklentiler bunun sürenin altında bulunmaktadır. İmplantların ömrü bir çok etkene bağlanmaktadır. Bu etkenlerin ilk iki sırasında hastanın sağlığı ve implantların iyi bakımı bulunmaktadır.Eğer implantlar iyi temizlemiş ve sağlığınız yerinde ise, implantları ömür boyu kullanabilirsiniz.

 


İmplant tedavi uygulanacak hastanın tedaviye uygun olup olmadığını belirlemek için diş hekiminin bir dizi muayne yapması gerekmektedir. Tedaviye uygun bir hasta olup olmadığınız ortaya çıkması için implant'ları yerleştirecek, üzerinin protezini yapacak ve daha sonraki periyodik "dişeti" bakımını üstlenecek uzman hekimlerin sizi muayene etmesi gerekir.

 


İmplant tedavisi Avantajları:

Alt çenelerde dişlerin kaybedilmesiyle protez taşıyan hastalar sürekli ağrıdan şikayet etmektedir. Kemik dokusunun erimesi ile bu ağrılar daha artar bir hal alır. Bu tip hastalarda "implant tedavisi" yani diş ekimi yukarıdaki tüm şikayetlerin ortadan kaldırmayı sağlayan bir etkendir.


 

Üst çenelerde tamamen dişlerini kaybedip protez taşıyan hastalarda, tat alma duyguları azalabilmektedir. Ayrıca bu durum hastalarda mide bulantısına neden olabilmektedir.


İmplant tedavisine başlamadan önce yeteri kadar bilgi almanız diş sağlığınız açısından önem teşkil etmektedir. Implant tedavisi, usulüne uygun yapıldığı taktirde hastaların yaşam kalitesini arttıran 1 tedavi biçimidir. "İmplant tedavisi" yaptıracaksınız, uygun 1 hasta olup olmadığınızın ortaya çıkması için dişhekimine gitmeniz gerekmektedir. Çünkü implantları yerleştirecek, üzerinin protezini yapacak ve daha sonraki periyodik dişeti bakımını üstlenecek uzman hekimlerin sizi muayene etmesi en doğru tedavi yöntemidir.

diş ekim tedavisi 


İmplant (diş ekimi) günümüzde sadece 30 dakika da gerçekleştirilebiliyor. Fakat "implant" yani "diş ekimi", diş ve kemik yapınıza göre belirlenen operasyon şeklide hesaba katılırsa bu süre uzayabilmektedir. Genelde birinci operasyondan sonraki üç ayda işlem bitirilmektedir.
 

İmplant tedavisi 


implant  yani halk arasında "diş ekimi" olarak bilinen bu tedavi yöntemini uygun anestezi tekniklerinin uygulanması durumunda acı duyulmaz. İmplant operasyonu sırasında hasta tercihine göre genel veya lokal anestezi teknikleri uygulunabilir. Genellikle implant'ın yerleştirildiği akşamında duyulabilecek ağrı basit ağrı kesiciler ile giderilebilmektedir.

İmplant 


İmplant (diş ekimi) vidaları belirli kalınlıkta ve genişliktedir. Bu sebeble "diş ekimi" konulması öngörülen kısım, çene kemiğinin, implant vidalarını kabul edecek yükseklikte ve genişlikte olması gerekmektedir. Kemiğin kalitesi implant başarısını etkiliyen unsurlardan birisi olarak gösterilmektedir.
 

Diş ekimi 


Diş Ekimi Nedir?

İmplant halk arasında "diş ekimi" olarak bilinmektedir. Diş ekimleri (diş implantları), doğal dişlerin alternatifi olarak gösterilmektedir. Köprü ve Protezlere göre daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonları sağlamaktadır. Ayrıca diş İmplantları yüzünüzde doğal 1 görünümü de beraberinde getirmektedir.

Diş ekimi 


« 1 2 3 4 5  ... »